fbpx
Rezervasyon İçin Hemen Arayın | 0 (532) 453 58 80

SELÜLİT BAKIMI

SELÜLİT BAKIMI

Kişinin selülitli bölgedeki kitle ve yag oranına göre el masajı veya G5 cihaz masajı ile beraber özel krem ve yağlar aracılıgı ile selülit’e son

Cildin niteliği bazı losyonlarda bulunan retinol(A vitamini) ve Alfa Hidroksi Asitlerle geliştirilebilir. Ölü cilt hücrelerinin yüzey tabakasının atılması laktik asit ve glikolik asit içeren selülit losyonlarını kullanarak hızlandırılabilir.

Bu yöntem birçok güzellik salonunda selülit problemleriyle mücadele ederken kullanılmaktadır, ayrıca bu büyük ücretler karşılığında yapılmaktadır.

Selülit tedavisinde kullanılan kremler ayrıca gün ışığı Retinola zarar verdiği için gece uygulanan Retinoid veya A vitamini türevleri içerir. Retinolün selüliti ortadan kaldırıp kaldırmadığı tartışılmasına rağmen, bu ayrıca cildin dolaşımı ve yumuşaklığını geliştirmek için de kullanılmaktadır.

Bazı anti selülit losyonları kafein içerir ve şimdi bazıları da cildin kalınlığını ve formunu geliştiren bitkiler içermektedir. Bazı güzellik salonları müşterilerine farklı örgü kumaştan yapılmış taytlar ve pantolonlar giymelerini önermektedir. Bu ürünler ayrıca vücudun hareketlerine uyum sağlayarak cilde ve yağlı dokuya okşayıcı egzersizler sağlar.

Bu egzersiz dokudaki sıvıların süzülmesini sağlayarak mikrosirkülasyonu hareketlendirir. Ayrıca aynı prensibi kullanan masajlar da vardır. Bu metotlar selülitin altında yatan nedenlere çare olmasa da selülitin yarattığı kötü görünümü azaltabilir ve estetik bir rahatlık sağlayabilir.

Bununla birlikte selülitten etkilenmiş bölgelere yapılan aşırı masajın cildin altındaki küçük kılcalların kırılmasına neden olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Adresimiz

 • Ortaklar Cad. (Meliha Avni Sözen Cad.) Fulya Mah. Onur Apt No:2/8 Kat:5 Mecidiyeköy Şişli/İstanbul
 • 0 532 453 58 80

Çalışma Saatlerimiz

 • Pazartesi - Cuma
  09:30 – 19:30
 • Cumartesi
  09:30 – 19:30
 • Pazar
  Kapalı

Yeniliklerden Haberdar Olun